آموزش حسابداری

حسابداری فن تشخیص تجزیه و تحلیل ثبت و طبقه‌بندی رویدادهای مالی به منظور تهیه گزارشات یا صورت‌های مالی می‌باشد. بنابراین مدیران نهایت تلاش و وقت خود را می‌گذارند تا حسابداری با مهارت‌های بالا استخدام نمایند.اکثر افراد فکر می‌کنند که داشتن تحصیلات دانشگاهی برای یک حسابدار موفق کافی است اما علاوه بر داشتن تحصیلات دانشگاهی حسابداری، یک حسابدار خوب و موفق باید مهارت‌های لازم و ارتباط با افراد، دقت و تمرکز بالا، اعتماد به نفس، روحیه درست کاری، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات، آشنایی با قوانین مالی و مالیاتی مانند مالیات بر ارزش افزوده،  تهیه صورت معاملات فصلی، اظهارنامه مالیاتی، قوانین بیمه و تامین اجتماعی، توانایی گزارش دهی به کارفرما، ارائه راه حل و مشورت با مدیر در تصمیم گیری و داشتن دانش و اطلاعات به روز و ... را داشته باشد که هیچ کدام از این موارد صرفاً با تحصیل در دانشگاه‌ها به دست نمی‌آید.


یکی از مهمترین قسمت‌های یک کسب و کار بخش حسابداری مالی آن  کسب و کار  می‌باشد. همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران تصمیم گیری هست که یکی از زمینه های مهم تصمیم‌گیری مدیران تخصیص درست منابع مالی سازمان می‌باشد. یکی از اشخاصی که می‌تواند در امر تصمیم گیری به مدیران کمک کند حسابدار می‌باشد. حسابداری حوزه‌های فعالیت بسیار گسترده ای دارد مانند حسابداری مالی، حسابداری مدیریت، حسابداری بهای تمام شده، حسابداری بانک‌ها، حسابداری دولتی، حسابداری عمومی، حسابرسی و حسابداری مالیاتی می‌باشد.
در ابتدا تعریف حسابداری را بیان می‌کنیم، حسابداری فن تشخیص تجزیه و تحلیل ثبت و طبقه‌بندی رویدادهای مالی به منظور تهیه گزارشات یا صورت‌های مالی می‌باشد. بنابراین مدیران نهایت تلاش و وقت خود را می‌گذارند تا حسابداری با مهارت‌های بالا استخدام نمایند.اکثر افراد فکر می‌کنند که داشتن تحصیلات دانشگاهی برای یک حسابدار موفق کافی است اما علاوه بر داشتن تحصیلات دانشگاهی حسابداری، یک حسابدار خوب و موفق باید مهارت‌های لازم و ارتباط با افراد، دقت و تمرکز بالا، اعتماد به نفس، روحیه درست کاری، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات، آشنایی با قوانین مالی و مالیاتی مانند مالیات بر ارزش افزوده،  تهیه صورت معاملات فصلی، اظهارنامه مالیاتی، قوانین بیمه و تامین اجتماعی، توانایی گزارش دهی به کارفرما، ارائه راه حل و مشورت با مدیر در تصمیم گیری و داشتن دانش و اطلاعات به روز و ... را داشته باشد که هیچ کدام از این موارد صرفاً با تحصیل در دانشگاه‌ها به دست نمی‌آید. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز کسب و کارها دغدغه‌های مالیاتی هست از این رو مدیران و و صاحبان مشاغل سعی می‌کنند با استخدام حسابدارانی که دارای آشنایی کافی با با قوانین مالیاتی هستند از بروز هرگونه مشکل در زمینه مالیاتی خود جلوگیری کند تا از هرگونه ضرر و جریمه‌های مالیاتی سنگین در امان مانند. بنابراین امروزه تمام دانشجویان و علاقمندان در زمینه حسابداری باید سعی کنند تا  توانایی خود را علاوه بر اصول اصلی حسابداری در زمینه‌های مالی، نرم‌افزارهای حسابداری، قوانین مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی، صورت معاملات فصلی، مالیات حقوق و ارزش افزوده بالا ببرند.
آینده حرفه حسابداری در ایران بسیار آینده روشن می‌باشد زیرا از کوچک‌ترین شرکت‌ها و سازمان‌ها تا بزرگترین کارخانجات همگی حسابدار و یا گروه حسابداری نیاز دارند،  اگر بخواهیم سازمان را به بدن انسان تشبیه کنیم،  حسابدار مانند قلب انسان عمل می‌کند که اگر در کارکرد آن مشکلی به وجود بیاید بقیه گروه ارگان‌های بدن هم نیز با مشکل مواجه می‌شوند. امروزه با گسترش اطلاعات و ارتباطات  و گسترش شبکه‌های رایانه‌ای، سرعت و دقت در امر حسابداری نسبت به گذشته که تمام امور به صورت دستی و کتبی نوشته می‌شد افزایش پیدا کرده است. با گسترش شبکه‌های رایانه‌ای نرم‌افزارهای حسابداری متنوعی ساخته شده‌است که امور حسابداری را علاوه بر دقیق بودن با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهند. بنابراین امروزه داشتن دانش  و تخصص کافی در زمینه نرم‌افزارهای حسابداری، برای تمام حسابدارها بسیارضروری می‌باشد.  از نمونه نرم‌افزارهای بسیار موفق در زمینه حسابداری می‌توان به نرم‌افزار سپیدار همکاران سیستم و نرم‌افزار سامان و .... اشاره نمود. حال این سوال بیان می‌شود که این توانایی‌ها را  در زمینه حسابداری چگونه می‌توان به دست آورد، دانشجویان و علاقمندان در زمینه حسابداری می‌تواند با طی کردن دوره های آموزش حسابداری بازار کار علاوه بر یادگیری اصول اولیه حسابداری و صورت‌های مالی توانایی یادگیری تجزیه تحلیل ثبت و طبقه‌بندی رویدادهای مالی را به دست بیاورند و گزارش‌ها و یا صورت‌های مالی را تهیه کنند، همچنین ضمن آشنایی با  قوانین مالیاتی، ارزش افزوده، حقوق و دستمزد، معاملات فصلی، اظهارنامه مالیاتی، توانایی کار با نرم‌افزارهای حسابداری را به خوبی یاد بگیرند و پس از آن به سرعت در بازار کار مشغول شوند.

جهت اطلاع بیشتر در خصوص دوره­های آموزشی حسابداری ویژه بازار کار می­توانید به شماره 09177114980 تماس حاصل نمایید.

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای شرکت پارس تدبیر محفوظ می باشد |